Aktualności

Biblioteka i Centrum Kultury serdecznie zaprasza na niezwykły KONCERT WALENTYNKOWY pt. “MIŁOŚĆ NIEJEDNO MA IMIĘ”, który odbędzie się w niedzielę 12 lutego 2023 r. o godz. 17.00 w sali widowiskowej BiCK. W programie usłyszą Państwo najpiękniejsze utwory operetkowe i musicalowe o miłości w wykonaniu:

Aleksandra Bałachowska-Jagusz – sopran
Yana Hudzowska – sopran
Bartosz Gorzkowski – tenor
Damian Suchożebrski – bas-baryton
Michał Landowski – fortepian

Zapraszamy na Walentynki z piękną muzyką, nastrojowym światłem i wyjątkowym klimatem.
Dzieci wybierają książeczki
Dzieci wybierają książeczki

Dnia 31.01.2023 r. w Akademii Malucha pojawiła się trójka nowych dzieci. Stałych bywalców przerzedziła choroba i została ich tylko garstka. Nowe dzieci zapoznawały się z panującymi podczas zajęć zasadami. Uczestniczyły w zabawach integracyjnych. Najbardziej podobał im się tor z przeszkodami: tunel, mega- bloki, kamyczkowa mata, jeżyki. Dzieci uczyły się układać trzy- elementowe puzzle ze zwierzątkami. Malowały farbami domek dla ptaszków. Na koniec wszystkie dzieci zainteresowały się książeczkami, które potem wypożyczyły do domu.

Więcej “Nowe dzieci w Akademii Malucha…”
Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy, Scena, występ, wokalistka, widownia

Dnia 29.01.2023 r. Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zagrała także w Trzcińsku-Zdroju. Jej celem była walka z sepsą, która jest zespołem objawów wywołanych przez niekontrolowaną, gwałtowną reakcję organizmu na zakażenie. Do wspólnego grania z orkiestrą włączyli się aktywiści i lokalni artyści. Na terenie Gminy 13 wolontariuszy zbierało pieniądze do puszek na rzecz ratowania życia i zdrowia.

Podczas Finału nie mogło zabraknąć dźwięków muzyki i emocjonującej licytacji gadżetów WOŚP prowadzonej przez Mariannę Jakowiecką. Na naszej scenie wystąpiły zespoły działające w BiCK: grupa taneczna “Zdrój” /instr. E. Karwowska/; Kapela Borowiny /Kapelmistrz J. Łączyński/; “Szyk”, Studio Musicalowe, Studio Piosenki Cogito, Duety: K. Pieróg-L. Kołodziejska, Z. Kujawa- F. Kiciński, K. Jarosińska- K. Koster oraz soliści: K. Pieróg, M. Maślaniec, P. Janik, Z. Kujawa, K. Jarosińska, K. Koster /instr. E. Moska/.

Finałowym momentem jednoczącym wszystkich zaangażowanych w zbiórkę pieniędzy było “Światełko do nieba”. Organizatorzy zrezygnowali z odpalania fajerwerków, które szkodzą ptakom i zwierzętom na rzecz wielkiego tortu z pięcioma racami. Na scenie pojawiły się także dziewczynki z Szyku z zimnymi ognikami. Zjednoczyliśmy się jedząc pyszny tort. Do nieba poszedł impuls zjednoczonych serc działających w jednym celu- współdziałania w ratowaniu życia ludzkiego.

Podczas 31 Finału WOŚP w gminie Trzcińsko -Zdrój zebraliśmy 18.883,51 zł +58.74 euro.

Serdecznie dziękujemy Wam za Wasze dobre serca.

Więcej “31 Finał WOŚP za nami”
Już 12 lutego 2023 r  z okazji Święta Zakochany zapraszamy Państwa na niezwykły koncert pt. “MIŁOŚĆ NIEJEDNO MA IMIĘ“, który odbędzie się w niedzielę 12 lutego 2023 r. o godz. 17.00 w sali widowiskowej BiCK. W programie usłyszą Państwo najpiękniejsze utwory operetkowe i musicalowe o miłości w wykonaniu:
 
Aleksandra Bałachowska-Jagusz – sopran
Yana Hudzowska – sopran
Bartosz Gorzkowski – tenor
Damian Suchożebrski – bas-baryton
Michał Landowski – fortepian
 
Warto zatem przedstawić  artystów którzy wystąpią na trzcińskiej scenie.
Więcej “Koncert “MIŁOŚĆ NIEJEDNO MA IMIĘ” 12.02.2023″

Dnia 24.01.23 na zajęciach w Akademii Malucha dzieci poznawały wiewiórcze zwyczaje. Najpierw wydobyły wiewióreczkę z dziupli na drzewie. Na podstawie książeczki “Wiewiórka i jej dziupla” dowiedziały się kilku ciekawostek z życia tych rudych zwierzątek. Mianowicie, że wiewiórki lubią huśtać się na gałęziach za sprawą zagiętych pazurków.

Więcej Wiewióreczka mała po lesie biegała…
Dnia 22.01.23 w BiCK miał miejsce koncert “Niezapomniana” Anna German z okazji Dnia Babci i Dziadka. W tym dniu seniorzy dopisali. Na początku wydarzenia zaprezentowały się dzieci z Grupy Tanecznej “Zdrój”, które zatańczyły dla swoich babć i dziadków. Przedszkolaki zaś zaśpiewały piosenkę o tym, że babcia i dziadek też kiedyś byli mali. Były też uśmiechy, serdeczności, życzenia i zapewnienia o dziecięcej miłości. Koncert stał się okazją do podsumowania wyników czytelniczych za ubiegły rok i wyłonienia najlepszych. Tak się złożyło, że najlepszymi czytelnikami trzcińskiej Biblioteki w roku 2022 zostały trzy babcie i dziadek: Irena Bachta (220 wyp. książek); Stanisława Palczak (201 wyp. książek); Barbara Tuszakowska (166 wyp. książek) i Ryszard Dadacz (162 wyp. książek). Była więc możliwość podziękowania im za systematyczność i czytelnictwo. Należało także obalić mit, że mało kto czyta książki. “Wszystko co w człowieku jest dobre było w niej…” Takimi słowami rozpoczęła się koncertowa część wydarzenia. Na scenie pojawili się artyści: Duo Federowicz Stroynowski, którzy przypomnieli piosenki Anny German i nieżyjących artystek jej pokolenia Kaliny Jędrusik, Anny Jantar i innych. Ten klimatyczny koncert zakończył się kilkoma bisami. Na długo pozostanie w pamięci gości.
Więcej “Pamięci Anny German (Galeria)”

Do góry