Aktualności

Jarmark Wielkanocny 31 marca 2023 r. godz. 10.00-15.00, Rynek Miejski w Trzcińsku-Zdroju. Serdecznie zapraszamy lokalnych wystawców i mieszkańców, niech Wielkanoc w tym roku
będzie okazją do twórczego, artystycznego i rodzinnego spędzenia czasu.
 
W programie:
– kiermasz rękodzieła lokalnych twórców  ( możliwość zakupu pisanek, stroików, ciast itp. )
– występ kapeli ludowej BOROWINY
– występy solistów z BiCK
 
ZGŁOSZENIA
prosimy kierować do sekretariatu
Biblioteki i Centrum Kultury
ul. Młyńska 4, 74-510 Trzcińsko-Zdrój
tel. 91 4148043, 515 805 958
(od poniedziałku do piątku w godz. 8.00-17.00)
lub na adres e-mail: tck@interia.eu
16 marca 2023 r. o godzinie 9:00 w BiCK w oddziale bibliotecznym dla dzieci odbyło się  spotkanie z autorką książek dla dzieci – Zofią Stanecką. Uczestniczyli w nim uczniowie z klasy 1 i 2 Szkoły Podstawowej w Trzcińsku-Zdroju.  Twórczość Zofii Staneckiej jest przepełniona poczuciem humoru i mądrością. Kocha zwierzęta. Ma psicę Lottę. Pozwala jej niemal na wszystko. Napisała o niej książkę “Lotta, czyli jak wychować ludzkie stado”. Dużym zainteresowaniem dzieci i rodziców cieszą się książeczki o małej Basi np. : “Basia i przyjaciele. Anielka”, “Basia i wolność”, “Basia, Franek i zasypianie” itd. Historie opowiadają o różnych sytuacjach, w jakich znalazła się mała Basia i jej rodzina. Do innych publikacje tej autorki, którymi z pewnością warto się zainteresować zaliczyć można np. “Samo dzielny. Wstaje sam”, Księga Ludensona”, “Kto polubi Trolla” Czytam sobie 1, “Baśń o świętym spokoju”,”Drań, czyli moje życie z jamnikiem”.
Więcej “Spotkanie z pisarką”

W środę 15 marca 2023 r.  w Bibliotece i Centrum Kultury w Trzcińsku-Zdroju odbyły się warsztaty rękodzieła wielkanocnego ?Siano?, które poprowadziła Pani Krzysztofa Ignaczak z Chojny. W ramach twórczych spotkań z rękodziełem, uczestnicy zajęć przygotowali Wielkonocnego zająca. Działanie finansowane było w ramach programów profilaktycznych ze środków OPS w Trzcińsku-Zdroju.

Więcej “Warsztaty Rękodzieła “Siano””
Dnia 14.03.2023 w Akademii Malucha już zapachniało wiosną. Słonko radośnie powitało wszystkie dzieci zaglądając do okien. Słychać już nieśmiałe świergotania ptaków. Coraz częściej spotyka się oznaki nadchodzącej, nowej pory roku. Dzieci tańczyły i śpiewały piosenkę o Marcu poszukującym Wiosny. Maluchy przygotowały się do jej powitania, bo niedługo Wiosna rozpocznie swoje królowanie na dobre. Dzieci biegały i ćwierkały jak ptaszki na łące. Odpoczywały na kolorze zielonym. Spotkały nawet radosną, sensoryczną gąsienicę. Baraszkowały, skacząc po materacach. Przeskakiwały przez oponę. Po chwili odpoczynku, przystąpiły do budowania domów i wieżyczek z kolorowych klocków. Malowały także gąsienicę farbami. Wypożyczyły książeczki z bibliotecznej półeczki.
Więcej “Przygotowania do wiosny w Akademii Malucha”
W środę 15 marca 2023 r. w Bibliotece i Centrum Kultury w Trzcińsku – Zdroju odbyły się eliminacje gminne do “Małego Konkursu Recytatorskiego”. Do konkursu zgłoszono 16 uczniów ze szkół w naszej gminie. Jury w składzie Pani Justyna Maksymiuk-Bednarz (Kierownik Biblioteki Miejskiej w Chojnie) – przewodnicząca komisji konkursowej, Pani Krystyna Leddin (Starszy bibliotekarz Biblioteki Miejskiej w Chojnie) – członek komisji oraz Pani Regina Brzezińska (Dyrektor Biblioteki i Centrum Kultury w Trzcińsku-Zdroju) – członek komisji, po wysłuchaniu wszystkich uczestników konkursu postanowili wyróżnić 5 osób w kategoriach: Szkoły Podstawowe kl. I – III, kl. IV-VI i kl. VII – VIII.

 
Więcej “Mały konkurs recytatorski rozstrzygnięty”

Dnia 11.03.2023 r. z okazji Święta Kobiet i Dnia Mężczyzn w BiCK miał miejsce koncert z różami” w wykonaniu Marty Bejmy i instrumentalistów. Dyrektor BiCK R. Brzezińska powitała gości, informując o sukcesach zespołów i solistów działających w BiCK pod kier. E. Moska podczas Festiwalu Piosenki Niezłomnej i Niepodległej w Krakowie. Ponadto Zespół “Szyk” przeszedł I etap eliminacji i zaprezentuje się podczas czerwcowych przesłuchań na 43 Międzynarodowym Dziecięcym Festiwalu Piosenki i Tańca w Koninie. Laureaci wystąpili w piosence “Prawda“. Kalina Pieróg w duecie z Leną Kołodziejską zaśpiewały piosenkę “Wcale nie, ależ tak.

Więcej Koncert z różami dla Pań i Panów …
Biblioteka i Centrum Kultury oraz Ośrodek Pomocy Społecznej w Trzcińsku-Zdroju zapraszają na Twórcze Warsztaty Rękodzieła Wielkanocnego dla dzieci,  które odbędą się w piątek 24 marca o godzinie 16:00 w Bibliotece dla Dorosłych. Ilość miejsc ograniczona. Zapisy w Bibliotece w godz. 8:00 – 17:00 lub pod numerem telefonu 515 805 958. Działanie finansowane w ramach programów profilaktycznych ze środków OPS w Trzcińsku-Zdroju.

Dnia 7.03.2023 w Akademii Malucha frekwencja dopisała. Na zajęcia przyszła spora grupa dzieci z opiekunami. Zajęcia rozpoczęły się zabawami integracyjnymi. Dzieci utrwalały pory roku, wyglądając Wiosny, która w tym roku, ociąga się z przyjściem. Śpiewały piosenkę o Marcu, poszukującym Wiosny. Zima nie zakończyła jeszcze swego królowania, szczypiąc w nosy, sypiąc śniegiem w oczy. Dzieci z radością przystąpiły do gry na kolorowych tubach, klaszcząc i stukając rytmicznie. Świetnie się bawiły pokonując przeszkody, zbudowane z mega- bloków, opony, materaca, tunelu i maty kamyczkowej. Po chwili relaksu maluchy zajęły się przewlekaniem sznureczków przez dziurki. Malowały farbami pieska. Na koniec spotkały się z psimi bohaterami książeczek.

Więcej “Leci Marzec Wiosny szuka…”

Do góry