W związku z realizacją Programu Przeciwdziałania Przemocy- STOP AGRESJI, Biblioteka przy współpracy z OPS zaprosiła mieszkańców na Noc Świętojańską, proponując kilka alternatywnych sposobów pozytywnego rozładowania emocji zarówno dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Były to poezja, teatr, muzyka i wspólne śpiewanie, a przede wszystkim dobra zabawa połączoną z konkursami np. na najpiękniejszy wianek świętojański, upleciony zgodnie z tradycją, rozpoznawanie ziół, rozdzielanie ziaren, poszukiwanie kwiatu paproci.
Na sali przybranej brzózkami, w wiejskiej scenografii, przy ?płonącym ognisku? zgromadziła się liczna publiczność. Młodzież odświętnie ubrana : dziewczynki w białych strojach we wiankach na głowach, chłopcy w białych koszulach z pochodniami w rękach, przedstawiła tradycje Nocy Świętojańskiej. Opowiadano o czarach i ziołach odstraszających złe moce, paleniu ognisk i ich mocy oczyszczającej, wyplataniu wianuszków przez dziewczęta, puszczaniu ich na wodę i wróżbach z nimi związanych. Dużo uwagi poświęcono poszukiwaniu kwiatu paproci, który zapewniał dobrobyt i szczęśliwe życie. Na zakończenie podsumowano konkursy i rozdano nagrody. Następnie udano się z wiankami nad jezioro, puszczając je na wodę. Niektóre prezentowały się okazale. Dziewczynki wrzucały do wody także swoje wianuszki.
Ostatnim punktem programu był koncert zespołu ?4 razy w roku? z Pucka, który zaprezentował piosenki poetyckie i turystyczne.