“Aktywni i ekologiczni” – ostatni w tym sezonie rodzinny rajd rowerowy

Stowarzyszenie Miłośników Ziemi Trzcińskiej, UKS ORLIK, Biblioteka i Centrum Kultury w Trzcińsku-Zdroju oraz Urząd Miejski w Trzcińsku-Zdroju raz jeszcze serdecznie zaprasza na kolejny rodzinny rajd rowerowy “Aktywni i ekologiczni”, którego trasa wiedzie ścieżkami rowerowymi Pomorza Zachodniego. Rajd odbędzie się w najbliższą niedzielę 25 września 2022 r. Zbiórka o godz. 10.30 na ścieżce rowerowej przy dawnym dworcu PKP, gdzie odbędzie się obowiązkowa rejestracja uczestników. Start rajdu o godz. 11.00. Wyruszamy ścieżką rowerową do Góralic potem przez miejscowości Dobropole i Stołeczna aż do Klasztorne, gdzie odbędzie się piknik integracyjny. Prowadzić nas będzie i zabezpieczać trasę quad wraz ze strażakami z OSP Trzcińsko-Zdrój. Całość trasy to około 25 km. Po drodze w ramach propagowania dobrych wzorców i postaw proekologicznych zatrzymujemy się i zbieram śmieci. Zapewniamy do tych zadań właściwe środki ochrony osobistej oraz worki. W programie przewidziano m.in.:
  • wspólny posiłek integracyjny;
  • ognisko z pieczeniem kiełbasek;
  • gry i zabawy dla dzieci i dorosłych z nagrodami;
  • pogadanka na temat bezpiecznych zachowań w lesie oraz postaw ekologicznych.
  • Powrót do Trzcińska-Zdroju ok. godziny 15:00
  • Organizatorzy zapewniają ubezpieczenie oraz wyżywienie dla wszystkich uczestników. Dzieci poniżej 18 roku życia jadą z opiekunem oraz muszą posiadać pisemna zgodę rodziców lub opiekunów prawnych. Regulamin wydarzenia dostępny u organizatorów. Podczas rajdu będzie okazja zdobyć kolejną ostatnią już pieczątkę do specjalnej książeczki. Zebranie wszystkich pieczątek upoważnia do udziału w losowaniu nagrody głównej – roweru ufundowanego przez Burmistrza Gminy Trzcińsko-Zdrój. Losowanie odbędzie się podczas trwania rajdu.
  • Wydarzenie odbędzie się dzięki wsparciu z Programu Społecznik zainicjowanym przez Marszałka Województwa Zachodniopomorskiego. #PomorzeZachodnie, #ProgramSpołecznik, #społecznik, #KARR