Dzień Rodziny 2024

Dzień 1 czerwca to zazwyczaj Dzień Dziecka a w Trzcińsku-Zdroju to Dzień Rodziny czyli Święto Mam, Tatusiów i Dzieci. Dzień Rodziny ważna sprawa, świetna była by zabawa. Pogoda spłatała figla i co chwila deszcz przeganiał uczestników zabaw. Ale i tak  nie popsuł dzieciom humorów. Skakały na zamkach, nawet po deszczu. Ze względu na kapryśną  aurę koncerty odbywały się na sali widowiskowej. Pola Janik przywitała publiczność piosenką “Papuga”. Na scenie zaprezentowała się grupa taneczna Zdrój, prezentując dwa układy taneczne/instruktor A. Zielińska/. Potem na scenie pojawili się młodzi wykonawcy z zespołu Mini Szyk i Szyk /instruktor E. Moska/. Tańcem i piosenką oczarowali publiczność. Zaśpiewali m.in.: Pieśń lasu,  List do matki /Kalina/, Damą być /Pola/, To, co żyje w nas /Oliwia/, Radość o poranku, Dzieci Ziemi itp.

             Kamil Żongler podjął ryzyko, wykonując pokaz cyrkowy pt “Jarzyna” na amfiteatrze. Skończył go w strugach rzęsistego deszczu.  Wytrwała publiczność nagrodziła go brawami. Zespół Maskotki bawił dzieci rozdając nagrody i cukierki (Społecznik 2022-2024). “Wesoła lokomotywa”, w osobie Cioci Andzi, ciągnęła rozbawione wagoniki. Następnie na scenę wkroczyli soliści działający przy BiCK, zespół Szyk i starsza młodzież z  Cogito: Kinga, Agnieszka, Ola i Fabian /instruktor E. Moska/.  W repertuarze m.in. znalazły się następujące utwory: Watermelon Sugar, Stay, Riptide, Krakowski Spleen , Valerie i inne.

            Gwoździem programu był zespól Skaner. Tym razem na scenę wkroczyło trzech panów. Tańczyli, śpiewali i bawili  licznie zgromadzoną publiczność piosenkami disco polo w wakacyjnym klimacie. Organizatorzy zapewnili także atrakcje dodatkowe: 3 zamki dmuchane, stoisko KGW

Jezioranek z watą cukrową, popcornem i goframi. Nie udało się tylko zapewnić pogody. Strażacy zaprezentowali sprzęt ratowniczo- gaśniczy. Wydarzenie, zostało częściowo sfinansowane ze środków Koszalińskiej Agencji Rozwoju Regionalnego S.A.- Program Społecznik 2022- 2024.