Ferie w bibliotece w Góralicach 2020 r.

Powiększ obraz

W pierwszym tygodniu ferii zajęcia odbywały się przy współpracy Biblioteki ze Świetlicą Opiekuńczo-Wychowawczą. Zorganizowane zostały zajęcia profilaktyczne z okazji “Dnia Bezpiecznego Internetu” w związku z realizacją PROGRAMU PRZECIWDZIAŁANIA PRZEMOCY. 

Dzieci obejrzały kilka prezentacji, które mówiły o zagrożeniach jakie może spotkać dziecko w internecie. Pokazano także sposoby rozwiązania problemów. Dzieci uczestniczyły w warsztatach o zapobieganiu agresji w szkole i poza nią. Rozmawiano o przyjaźni i o tym, jak ważne w życiu jest mieć przyjaciela. Czytano bajki i recytowano wiersze. Na zajęciach plastycznych wykonano owce z wykorzystaniem waty kosmetycznej. “Walentynki” stały się pretekstem do przybliżenia legendy o św. Walentym i przeprowadzeniu quizu podsumowującego zdobytą wiedzę. Dzieci wykonały także nietypowe kartki, które były prezentem dla bliskiej osoby.

W drugim tygodniu odbywały się zajęcia z origami. Był to piękny bukiet kwiatów. Nie zabrakło też zajęć kulinarnych. Dużo zabawy było przy robieniu masy do rurek waflowych i napełnianiu ich. Natomiast w Tłusty Czwartek, dzięki pomocy rodziców, dzieci zrobiły faworki, a dzięki uprzejmości Stowarzyszenia Emerytów i Rencistów miały okazję zobaczyć, jak wygląda proces pieczenia pączków. Panie objaśniły, jakie produkty należy przygotować. Mówiły o wyrabianiu ciasta i formowaniu pączków. Później był czas próby. Degustując wypieki rozmawiano o historii i obyczajach tego święta. Były też zajęcia edukacyjne. Uczestnicy wykazywali się wiedzą na temat przysłów. Odbył się konkurs oraz gra w kalambury o przysłowiach. W ostatnim dniu ferii wesoło wspominano minione dni. Ferie minęły błyskawicznie w miły i atrakcyjny sposób. Nie brakowało słodkości, o które zadbał Sołtys i Rada Sołecka.

O.M.