Już wakacyjnie w Akademii Malucha…

Dzieci leżąc na chuście, wykonują ćwiczenia
Dzieci leżąc na chuście, wykonują ćwiczenia

Już od rana przywitało dzieci jasne słonko. Wszystkie przyszły do Akademii Malucha na ostatnie już zajęcia w tym roku szkolnym.  Rozkosznie rozkojarzone nie miały ochoty na współdziałanie. Balony, które wysypały się z za parawanu sprawiły maluchom wiele radości. Odbijane, podskakiwały po całym pomieszczeniu.

Znalazły się także na chuście animacyjnej, która posłużyła do odbijania i wachlowania. Dzieci leżały na chuście i ćwiczyły, machając nogami. Potem obejrzały ziarenka grochu, o których było następne działanie. Już po chwili zobaczyły niewielką skrzyneczkę. Był to teatrzyk Kamishibai a w nim bajka. Przy użyciu magicznego zaklęcia, teatrzyk otworzył się i rozpoczęło się czytanie na dywanie. Dzieci wysłuchały opowieści o groszku. Dowiedziały się jakie warunki należy spełnić, by nasionko urosło i wydało plon. Z racji tego, że były to ostatnie zajęcia przed wakacjami panie bibliotekarki przygotowały niespodziankę dla maluchów: dyplomy uczestnictwa i nagrody.

Następnie wszyscy, zaopatrzeni we wiaderka i łopatki, udali się do parku w poszukiwaniu ziemi do siania nasionek. Do pudełeczek dzieci  wsypały ziemię i wsiały nasionka. Podlewanie miało odbyć się już w domu. Należało także obserwować roślinki i pielęgnować je, zapewniając im odpowiednie warunki do rozwoju.