“Kto ich nie zna, niech posłucha, w nich rozrywka i nauka!…”

Powiększ obraz

Z okazji ?Tygodnia Bibliotek? i zbliżającego się Dnia Dziecka 19.05.2009 Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna w Trzcińsku- Zdroju zorganizowała festyn czytelniczy “Cuda i dziwy” dla uczniów szkół podstawowych gminy Trzcińsko- Zdrój. Była to odpowiedź szkół na udział w konkursie teatralnym  pt: “Klasycy- dzieciom”. Jego zadaniem było wystawienie na scenie wierszy klasyków polskich adresowanych do dzieci.

Impreza rozpoczęła się  przemarszem barwnego korowodu przebierańców w eskorcie Policji i Straży. Miejscem docelowym był amfiteatr miejski. Pogoda zapowiadała się wspaniale.

Widzów powitał  Pan Wice-Burmistrz Józef  Szott , zapewniając, że książka jest dobra na wszystko i każdą pogodę. Należy czytać, by mądrym być. Życzył dobrej zabawy, wielu słodyczy i radości.“Samochwała w kącie stała, skarżypyta się przechwalała, na tapczanie dumał leń nic nie robiąc cały dzień…Mali aktorzy wyśmiewali swoje wady i przywary, wiernie odtwarzając powierzone role. Wyróżnić należy odtwórców głównych ról w bajce “O rybaku i złotej rybce” E. Koster i D. Kozakiewicza.

Liczne brawa zebrała wesoła biedroneczka i mali aktorzy z kl. 0 z Gogolic, w wierszu” Rzepka”. Ulewny deszcz przerwał występy na scenie amfiteatru. Impreza została przeniesiona do sali TCK. Dzieci w pośpiechu zajadały upieczone na grillu kiełbaski zakrapiane deszczem. Gospodynie ze Stołecznej częstowały smaczną grochówką. Na sali zaprezentowali się  uczniowie kl. IV-VI. Wyróżnienia i symboliczne czeki otrzymali uczniowie kl. VI b i V b. Szczególnym kunsztem aktorskim wykazała się E.Winnik we wspaniałej interpretacji “Lokomotywy”.

To już czwarta impreza cykliczna. Jej celem jest popularyzacja czytania poprzez teatralne zabawy na scenie. Odbywa się dzięki  hojności ofiarodawców, którym leży na sercu dobro i uśmiech dziecka .Dyrektor M-GBP w Trzcińsku- Zdroju składa gorące podziękowania Dyrekcji SP w Trzcińsku-Zdroju i w Gogolicach, nauczycielom, rodzicom i uczniom za podjęty trud i dziękuje wszystkim ludziom dobrej woli za pomoc w różnorakiej formie, przy organizacji imprezy.

A w szczególności :

-Koło Łowieckie “Cyranka” w Trzcińsku-Zdroju

-Edmund Kowalczyk-Sklep Mięsny Pyrzyce

-Prezes GS Bogusław Gębala 

-Ewa i Adam Baranieccy

-Edyta i Paweł Stanisławscy

-Elżbieta Hucaluk

-Henryka i Stanisław Chyjkowie

-Katarzyna i Robert Czekałowie

-“Agrolex”-Stołeczna

-Anna Szpit

-“Puls” ul.Sojuszników kier.Joanna Janusz

-“Puls”-ul.Wodna kier.Jolanta Kołaczyk

-Romana Pańkow

-Euzebiusz Wierzbiński

-Damian Nowak

-Jolanta Czerwonka

-Ewa Bilska

-Marta i Robert Kopaniccy

-Grażyna Bała

-Adolf Ostrowski

-Maria Brzozowska i Barbara Szerer

-Nadzieja Fiszer

-Alicja Głowacka

-Piotr Kobusiak

-Posterunek Policji w Trzcińsku-Zdroju

– Ochotnicza Straż Pożarna w Trzcińsku-Zdroju

-Koło Gospodyń Wiejskich w Stołecznej

Dziękuję Dyr. TCK Piotrowi Kowalewskiemu za obsługę imprezy i nagłośnienie.

Więcej zdjęć z festynu można zobaczyć w galerii lub klikając TUTAJ