Maluchy witają Wiosnę

Dnia 22.03.22 r. maluchy odwiedziły Akademię. Słonko od rana pięknie świeciło. Pogoda wymarzona, by pożegnać zimę i powitać wiosnę. Dla rozluźnienia atmosfery zaproponowano na początek zabawy z tunelem, które sprawiły sporo radości. Było skakanie po kolorowych prostokątach, bieganie, chodzenie na kolanach itp.

Przejście korowodu z marzanną nad jezioro
Przejście korowodu z marzanną nad jezioro

Potem przechodzenie przez tunel. Po chwili wszyscy się powitali i rozpoczęły się tańce połamańce, zabawy rytmiczne i utrwalanie pór roku. Dzieci dowiedziały się, że na świecie zapanowała wiosna, kwitną pierwsze kwiatki, śpiewają ptaszki i przyjemnie przygrzewa słoneczko. Zobaczyły marzannę, zrobioną ze słomy, siana i papieru. Zatańczyły z nią w kółeczko. Pomagały budować tor przeszkód z megabloków. Spróbowały swoich sił, pokonując go.

Następna zabawa polegała na łączeniu kolorowych klocków i budowaniu długich węży. Tradycyjnie na zakończenie malowanie marzanny i wspólne wyjście nad jezioro, by ją podpalić a szczątki odprawić do morza. Nareszcie, za sprawą dzieci, na świecie zapanowała Wiosna, wonna i radosna.