Noc w Bibliotece dla dzieci …

Grupowe zdjęcie uczestników Nocy w Bibliotece.

Z piątku na sobotę, 20 października 2023 r. odbyła się Noc w Bibliotece pt. „Zdrowo i na sportowo”. Pomimo deszczowej pogody wszyscy uczestnicy wstawili się punktualnie o 19:00 w budynku Biblioteki i Centrum Kultury.

Na spotkanie z młodzieżą przyszli zaproszeni goście: pani Marta Stempka i pan Piotr Przytuła. Opowiadali o swoich dwóch największych pasjach, czyli o jeździe na rowerze i morsowaniu. Przygotowali prezentację, która ukazała obrazowo czym się zajmują. Zaprezentowali i omówili potrzebne do morsowania gadżety (buty, rękawice, poncho pod którym można się swobodnie przebrać). Rozmawiali o korzyściach z morsowania dla organizmu. Przypomnieli zasady jakich należy przestrzegać podczas morsowania i jazdy na rowerze. Wspólnie z młodzieżą stworzyli plakat o aktywnym spędzaniu wolnego czasu. Przybliżyli, co rozumie się przez zdrowy tryb życia. Omawiano zdrową dietę i dobroczynne oddziaływanie aktywności fizycznej na organizm człowieka.

Po interesującym spotkaniu uczestnicy zjedli kolację. Rozpoczęły się gry i zabawy integracyjne tj. kalambury i twister.

Zaplanowana była również gra terenowa ulicami Trzcińska. Deszczowa pogoda popsuła plany. Nie udało się wyjść na dwór. Gra została przeprowadzona w budynku. Obie drużyny wykonały wszystkie zadania bezbłędnie. Na uczestników czekało jeszcze poszukiwanie „skarbu”.

Rozmowom nie było końca … Tej nocy nie było mowy o spaniu. A co było jeszcze? To tajemnica uczestniczek nocki.

Po śniadaniu dzieci rozeszły się do domów.