Nocne spotkanie z baśniami H. Ch. Andersena  w góralickiej Bibliotece…

Powiększ obraz

13679904_1128812393823966_6358387529693592744_oWieczorem 13 lipca 2016r. do Biblioteki w Góralicach przyszły dzieci, by wziąć udział w “Nocy Czytania…” baśni Hansa Christiana Andersena. Na sali rozłożono materace gimnastyczne, na których uczestnicy imprezy mogli wygodnie się ułożyć. Każdy miał ze sobą śpiwór, koc i poduszkę.


Nieco po godzinie 20.00 zebrani usłyszeli krótką biografię H. Ch. Andersena a także kilka ciekawostek na jego temat. Pierwszą czytaną baśnią była “Księżniczka na ziarnku grochu”, będąca także pierwszą baśnią napisaną przez bohatera wieczoru.
Tej nocy dzieci nie poszły spać zbyt wcześnie. Oprócz powszechnie znanych baśni takich jak: “Calineczka”, “Nowe szaty cesarza”, ?Dzielny ołowiany żołnierzyk?, “Dziewczynka z zapałkami” były również takie, którymi dzieci zetknęły się po raz pierwszy między innymi: “Kwiaty małej Idy”, “Czerwone trzewiki”, “Głupi Jasio”…

Czytanie nie było jedyną atrakcją ?Nocy w Bibliotece?. Dzięki zaangażowaniu młodzieży z Góralic, dzieci uczestniczyły w zabawach ruchowych oraz grze terenowej. Nocne wyjście na wieś oraz poszukiwanie charakterystycznych punktów na mapie okazało się dla wszystkich wielką frajdą. Cześć uczestników zanim zasnęła, doczekała się jeszcze wschodu słońca. Na śniadanie były słodkie bułeczki oraz ciepła herbata. Ta noc była krótka, ale z mnóstwem atrakcji.

Więcej zdjęć na naszym FanPage