Relacja po koncercie “Letnie impresje muzyczne”

W piątkowy wieczór dnia 7 lipca 2017 r. Biblioteka w Trzcińsku- Zdroju zaprosiła miłośników muzyki na koncert pt. “Letnie impresje muzyczne”. Koncert zaplanowano na Rynku, ale ze względu na nieprzewidywalne warunki pogodowe, odbył się na sali widowiskowej.

W tym muzycznym wydarzeniu udział wzięli lokalni artyści i zaproszeni gości: Renata Deka /flet poprzeczny/, Zbigniew Deka /perkusja/, Mirosław Basarab /śpiew, organy i pianino/, Jan Krauze /flet i klarnet/, Julia Bielecka /skrzypce/ oraz gość wieczoru Andrzej Płotkowski /gitara i śpiew/.

            Artyści zaprezentowali utwory w różnych stylach i epokach muzycznych od klasyki przez impresjonizm, jazz do współczesności.  Nie zabrakło także szlagierów z muzyki  filmowej i rozrywkowej takich jak: “My heart  will go on” z filmu Titanic Jamesa Hornera, “Everything I do I do it for you” z filmu Robin Hood Michaela Kamena oraz Spanish  Eyes Berta Kampferta, Yesterday Johna Lenona i Paula McCartneya  i inne. Andrzej Płotkowski zadebiutował utworami  własnej kompozycji tj: “Spróbuj”, “Życia test”, “Nowy dzień? i “Plan”.

            Na zakończenie wieczoru wystąpił jeszcze gość z Charkowa – Wowa, który rozruszał publiczność skocznymi piosenkami. Burmistrz Z. Kitlas złożył  muzykującym artystom gratulacje i podziękowania za udany występ.

            Koncert choć długi /2,5 godz./, na pewno zapisze się  w pamięci licznie zgromadzonej publiczności. Jeśli pogoda dopisze, to następny letni koncert, o bardziej rozrywkowym charakterze, już niebawem!