Spotkanie czytelników z autorką Mariolą Fajak-Słomińską…

Pani czyta wiersz o lwie, pan trzyma lalkę lwa
Pani czyta wiersz o lwie, pan trzyma lalkę lwa

Z okazji Tygodnia Bibliotek 8 maja 2023 r. w Bibliotece dla Dzieci miało miejsce spotkanie z Mariolą Fajak- Słomińską, która pisze książki dla dzieci i wspólnie z mężem Januszem występuje w teatrze “Pleciuga”. Aktorzy są związanie także z innymi teatrami: “Dwukropek”, “Baj Pomorski”, teatr w Szwed.

Pani Mariola przygodę z pisaniem rozpoczęła w czasie pandemii. Brała kartkę i długopis do ręki. Wyobraźnia wyczarowywała  różne śmieszne stworki a historie pisały się same. Zawsze poszukiwała bajek. Odnalazła je w teatrze, bo teatr to magia. Napisała kilka książeczek np.: “Wiersze w kadrze”, “Atolka”, “Król naszego lasu”, “Bursztynowy pierścień”, “Żyrafa jest duża”. Na podstawie ostatniej książeczki powstało przedstawienie teatralne dla najmłodszych, które od 12 lat jest w repertuarze teatrów.

Aktorzy na początku zaprezentowali kilka wierszy. Potem rozpoczęły się Czary, Mary, Czary Mary? a za ich sprawą pojawiały się różne przedmioty i bohaterowie bajek. Wszystkie zostały wykorzystane podczas zabaw teatralnych z dziećmi. Było to spotkanie ciekawe, nieprzewidywalne, pełne niespodzianek.