Sukcesy wokalne młodych artystów z BiCK

Zespół wokalny Szyk, Studio Piosenki Cogito, Pola Janik, Kacper Koster, Martyna Maślaniec, Kalina Pieróg, Julia Mikuć oraz Zespół wokalny Aplauz w gronie laureatów wojewódzkiego etapu Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki Niezłomnej i Niepodległej im. H. Rasiewicza “Kima”.

Podczas eliminacji wojewódzkich VII Festiwalu Piosenki Niezłomnej i Niepodległej Bibliotekę i Centrum Kultury w Trzcińsku-Zdroju reprezentowali:

  • Pola Janik – laureatka I miejsca w kategorii soliści 6-9 lat;
  • Kacper Koster – laureat II miejsca w kategorii soliści 14-18 lat;
  • Studio Piosenki COGITO – I miejsce w kategorii zespoły 14-18 lat. Młodzi wokaliści wykonali utwór “Z głową na karabinie” do słów Krzysztofa Kamila Baczyńskiego opowiadający o apokalipsie czasu wojny, o młodości poświęconej nie szczęściu, miłości i pięknie  przyrody, a  walce o życie z karabinem w ręku oraz utwór – “Pieśń Kronika” do słów Ernesta Brylla. To opowieść o powrocie do Polski z Syberii oślepionego zesłańca, któremu piękno kraju przedstawia powracająca z nim jego poślubiona tam kobieta – Baszkirka, którą nauczył mowy polskiej. Zespół Cogito od lat wyśpiewuje poezję poetów polskich zachwycając interpretacją i dojrzałością. W skład zespołu wchodzą: Kinga Jarosińska, Fabian Kiciński, Kacper Koster, Zuzanna Kujawa, Agnieszka Majcher, Marta Makarońska i Aleksandra Zioła.
  • Zespół Szyk – I miejsce w kategorii zespoły 10-13 lat. Zespół w składzie: Pola Janik, Lena Kołodziejska, Oliwia Kwaśniewska, Martyna Maślaniec, Kalina Pieróg, Vanessa Płotkowska, Maja Śremska, Małgorzata Śremska. Zespół zaprezentował dwa utwory: “Za wolność” oraz “Już nie wróci Twój chłopiec dziewczyno“. Pięknie zaprezentowała się również solistka Lena Kołodziejska.

Laureatami reprezentującymi Szkołę Podstawową im. Stefana Żeromskiego zostali:

  • Martyna Maślaniec – II miejsce w kategorii soliści 6-9 lat;
  • Kalina Pieróg – III miejsce w kategorii soliści 10-13 lat;
  • Julia Mikuć – wyróżnienie w kategorii soliści 6-9 lat.

Zespół wokalny Aplauz – I miejsce w kategorii zespoły 6-9 lat.

Gratulujemy zwycięzcom oraz wszystkim wykonawcom i życzymy dalszych sukcesów.

Każdy występ konkursowy wiąże się z ogromną dawką adrenaliny, skupienia i ekscytacji. Takich emocji się nie zapomina, a wspólne fotografie będą wspaniałą pamiątką wspólnych przeżyć.

Elżbieta Moska