Tłusty Czwartek…

Dzieci ze swoimi wyrobami
Dzieci ze swoimi wyrobami

Dnia 16.02.23 -czwartek to dzień wyjątkowy, bo tłusty. Więc już od rana w Bibliotece zrobiło się gwarno. Dzieci oczekiwały czegoś smacznego. W planie zapanowano pieczenie bibliotecznych ciasteczek. Wszystkie dzieci umyły rączki i przystąpiły do pracy. Każdy dostał kawałek ciasta, z którego należało zrobić kuleczki, obtaczać we wiórkach, spłaszczać i układać na blaszce. Praca przebiegała sprawnie. Po chwili już pachniało w całym budynku BiCK.

Następną atrakcją dla dzieci było przedstawienie teatralne na sali widowiskowej pt. “Zimowa opowieść” w wykonaniu aktorów Teatru Krak-Art z Krakowa. Bohaterem spektaklu był Chichotek, który uwielbiał robić wszystkim żarty. Mieszkańcy magicznej krainy ciągle na niego narzekali. Pewnego razu zabrał wróżce różdżkę, która zamieniła go, za karę, w śmiesznego, niezdarnego pingwina i wysyłała do Lodowej Krainy, rządzonej przez Śnieżną Królową. Nie była to dobra królowa. Nakazała wszystkim mieszkańcom ciężko pracować przy budowie wielkiego, królewskiego pałacu. W tej krainie Chichotek poznał renifera, który tęsknił za domem. Zwierzęta wspólnie chciały wrócić do domu. Czy ich plan się powiódł? O tym przekonały się dzieci.

Po powrocie do Biblioteki na stolikach czekały już upieczone ciasteczka. Rozpoczęło się degustowanie i rozmowy o tradycji Tłustego Czwartku. Później dzieci wykonywały pracę plastyczną – pączusie z papieru, łudząco podobne do prawdziwych.