“W lesie grzyby sobie rosły …”

Dzieci jak grzyby
Dzieci jak grzyby

Dnia 7.11.2023 w Akademii Malucha królowały grzyby. Zajęcia, tradycyjnie, rozpoczęły się zabawami integracyjnymi w kole. Potem pojawiły się jesienne dekoracje z grzybkami. Dzieci wyjęły grzyby i dokładnie je obejrzały. Brały do rąk prawdziwe grzybki-podgrzybki. Zobaczyły, że grzybki mają kapelusze.

Te brązowe są jadalne, czerwone- trujące. Z grzybów przygotowuje się smaczne potrawy. Niektóre można ususzyć. Dzieci wąchały grzybowy susz. Zapach nie bardzo przypadł im do gustu. Maluchy zrobiły grzybową rewię mody, przebierając się za grzybki: muchomorki i podgrzybki. Uczestniczyły w zabawie paluszkowej, ucząc się wierszyka “W lesie grzyby sobie rosły …”.

Śpiewały także grzybową piosenkę i z niecierpliwością oczekiwały na tor z przeszkodami. Tym razem były to: obręcze do przeskakiwania, łapki do klaskania, taborecik i stoliczek do wspinania, bączek do rzucania woreczkami, kamyczkowa mata, jeżyki i tunel. Po wysiłku-zabawa manipulacyjna: doczepianie wagoników do pociągu. Potem, malowanie farbami. Na koniec spotkanie z książeczkami.