Wycieczka rowerowa do Leśnictwa Krusze

Powiększ obraz

Dnia 4 lipca 2019 r. grupa czytelników wraz z dziećmi ze świetlicy opiekuńczo –  wychowawczej w Góralicach  wyruszyli na wycieczkę rowerową do leśnictwa  “Krusze”.

Uczestnikom towarzyszył leśnik H. Bożek. Na  początku przypomniał on o zasadach zachowania  się w lesie. Na pierwszym postoju opowiadał o wykorzystaniu drewna, o zalesianiu i zachowaniu podczas spotkania z dzikimi zwierzętami. Wycieczkowicze przejeżdżali drogą Napoleona. Leśniczy nakreślił tło historyczne i genezę nazwania tej drogi, pokazał okazałe buki rosnące wzdłuż,  mające około 300 lat. Potem grupa wjechała na  teren byłej jednostki wojskowej. Następny przystanek był przy punkcie czerpania wody. Dąb Mirosław ? okazały pomnik przyrody, liczący ponad czterysta lat przyciągnął uwagę grupy. Dzięki uprzejmości myśliwych Koła Łowieckiego “Dziczy Las” uczestnicy piekli  kiełbaski i podziwiali trofea  łowieckie na  myśliwskiej stanicy.

W drodze powrotnej rowerzyści zatrzymali się przy lizawkach, do których myśliwi  wkładają  sól z witaminami. W ten sposób dokarmiają zwierzęta zimą. Na zakończenie był  sprawdzian z przekazanych  wiadomości. Uczestnicy wyprawy otrzymali od Nadleśnictwa drobne pamiątki. Sami podziękowali panu leśniczemu za interesującą wycieczkę. Były jeszcze lody dla ochłody ufundowane przez Radę Sołecką.   

O.M.