Gminne Dożynki 2022

Dożynki to rolnicze święto, czas podziękowań za rolniczy trud i radość z zebranych plonów. Z tej to okazji w kościele w Trzcińsku-Zdroju została odprawiona dziękczynna msza święta w intencji rolników, którą sprawował ks. dr. Włodzimierz Olszewski. Na tę okoliczność Kościół został pięknie udekorowany kwiatami, ziołami i darami ziemi. Przed ołtarzem ustawiono dożynkowe wieńce. We mszy św. uczestniczył Wojewoda zachodniopomorski Zbigniew Bogucki, goście, władze gminy, delegacje rolników z dziewięciu sołectw i mieszkańcy. Po mszy dożynkowy, rozśpiewany korowód, udał się do trzcińskiego amfiteatru, gdzie kontynuowano obchody. Na początku uroczystości nawiązano do obrzędów dożynkowych w słowie i piosence. Na scenie zaprezentowała się Kapela Borowiny, w wiązance ludowych pieśni. Komisja konkursowa w składzie: Aneta Dziedzic, Czesława Trautman, Włodzimierz Olszewski, Zbigniew Bogucki, oceniła wieńce dożynkowe. I miejsce zdobył wieniec ze wsi Klasztorne, II miejsce Sołectwo Gogolice, III miejsce KGW Rosnowo. Komisja przyznała także 6 wyróżnień. Mnóstwo zabawy było przy konkursach dla dorosłych takich jak: bicie piany z jajek, zbieranie ziemniaków, strącenie jajka przy pomocy bata, szukanie grosików w zbożu. Dzieci bawiły się na zamkach dmuchanych i Wesołym Miasteczku. Skorzystały także z malowania twarzy.

W trakcie wydarzenia, odbyło się w sali, otwarcie wystawy rękodzieła. Swoje prace prezentowała: Halina Rak (“obrazy igłą malowane”) i Alina Bogaczyńska (wyroby sztuki użytkowej i makramy). Wystawa cieszyła się dużym zainteresowaniem. Serwety i inne szydełkowe cudeńka pokazała i sprzedawała Jolanta Glubiak.
Na scenie zaprezentowała się Kapela Rewir, bawiąc publiczność. “Wolter” w towarzystwie tancerek porwał do zabawy i młodych i starszych. Na zakończenie imprezy DJ Tomazee uraczył
miłośników tańca, sporą dawką muzyki. Plenerowa zabawa trwała do późnych godzin nocnych.