Tańczące dzieciaki
Opublikowano w dniu
Od 4 września 2015 odbywają się w Bibliotece zajęcia taneczne dla dzieci. W zajęciach uczestniczą dzieci w wieku 6- 11 lat. Formacja o nazwie ?Diabliki? liczy 22 dzieci. Podczas zajęć kładzie się nacisk na zachowanie dobrych relacji w grupie, motywuje do działania, podnosząc samoocenę, wiarę w siebie i własne możliwości. Zajęcia kształtują ciało i osobowość, otwierają na świat i ludzi, dostarczając jednocześnie satysfakcji i przyjemności.
Przy aprobacie rodziców, już na początku spotkań, podjęto decyzję o podziale grupy. Od października dzieci z formacji ?Diabliki? tańczą w dwóch grupach zróżnicowanych pod względem wiekowym:
- 1.) 10 – 11 lat,
- 2.) 6 – 9 lat.
W swoich małych grupach dzieci czują się swobodniej. Do ćwiczeń wykorzystują całą powierzchnię sali. Zajęcia odbywają się w piątki i soboty i trwają półtora godziny.
We wrześniu utworzona została nowa grupa dzieci, które stawiają swoje pierwsze kroki w tańcu nowoczesnym. Uczą się obowiązujących zasad. Bawią się świetnie, nabywając nowych umiejętności.
Wszystkie dzieci są zdyscyplinowane i gotowe na nowe wyzwania. Tancerze przygotowują się do występu dnia 7 listopada 2015 podczas Wieczoru Poezji Śpiewanej liściem zagranej.














Znowu jesień i początek zajęć w Bajkowej Akademii Malucha. W tym roku duża grupa dzieci (18 osób) rozpoczęła zajęcia w Akademii.


Biblioteka w Trzcińsku-Zdroju zaprasza na
Wakacje to najlepsze miesiące dla dziecka, wyczekiwane przez każdego. Dla niektórych to okres podróży, niezwykłych przygód, odwiedzin bliskich. Biblioteka w Góralicach zadbała o to, by dla tych, którzy wakacje spędzają w naszej wsi, był to przyjemny, bezpieczny i atrakcyjny czas.
Dwa pierwsze tygodnie wakacji w Bibliotece w Trzcińsku Zdroju to był bardzo intensywnie spędzony czas. Czas spędzony na wspólnych zabawach i grach, czas poświęcony rysowaniu, wycinaniu, składaniu i sklejaniu. Odbyły się też zabawy ruchowe, malowanie twarzy, oglądanie bajek i, oczywiście, czytanie książek.
Oj dzieje się, dzieje! Wakacje w bibliotece na pewno nie są nudne. Młodzi miłośnicy twórczego spędzania czasu mają do wyboru wiele atrakcyjnych form zabawy – od malowanek, poprzez wymyślanie fantastycznych historii, do domowego teatrzyku włącznie. Królują zajęcia plastyczno- techniczne, taneczno- ruchowe, gry i zabawy oraz czytanie i oglądanie bajek.
I już wakacje! Po ciężkiej acz owocnej, rocznej pracy, 30 czerwca 2015r. zakończyły się zajęcia w akademii.