Zakończyły się ferie zimowe 2014 w Stołecznej

Powiększ obraz

Zakończyły się ferie zimowe 2014. Nasza Biblioteka (filia w Stołecznej), jak co roku, organizowała zajęcia dla dzieci i młodzieży. Dziennie w zajęciach brało udział około dwadzieścioro dzieci. Było wspólne czytanie baśni, prace plastyczne np. ? Pałac królowej śniegu?, ?Morze?, ?Zima?. Tworzyliśmy własną okładkę do książki oraz ozdoby z patyczków do lodów. Były gry, zabawy, układanie puzzli i tworzenie własnej prezentacji na komputerach o Stołecznej. Atrakcją był wyjazd do gorzowskiego kina na film ?Wkręceni? i bajkę  ? Lego przygoda?. Do kina pojechało 51 osób. Dzięki hojności sponsorów: Teresy Lewandowskiej, Księdza Wojciecha Kois, Stowarzyszenia Koła Gospodyń Wiejskich ze Stołecznej oraz Radzie Sołeckiej i Sołtysowi można było opłacić autokar.

 

Odbyło się też ciekawe i pełne przeżyć spotkanie z księdzem ze Swobnicy, który przyjechał do nas wraz z dziewięciorgiem dzieci z tejże miejscowości. Duchowny opowiedział wiele ciekawych informacji o posłudze kapłańskiej, zagrał na gitarze, uczył nas indiańskiej piosenki.  Zagraliśmy mecz na szkolnym boisku a na koniec przy ognisku piekliśmy kiełbaski i bawiliśmy się na placu zabaw przy pięknej pogodzie.

Tradycyjnie odbyły się również zajęcia kulinarne: sałatka owocowa, kolorowe galaretki, wiosenne kanapki, które zawsze wspólnie z Panią Edytą ze Świetlicy Opiekuńczo-Wychowawczej chętnie przygotowujemy. Serdecznie dziękuję wszystkim, dzięki którym można było przygotować tegoroczne ferie dla dzieci.